Szafy i zabudowy wnęk

Zabudowa wnęk stanowi idealne wykorzystanie przestrzeni, do której nie można kupić gotowego mebla.
Każda szafa czy szafka dopasowana i wbudowana we wnękę to idealne rozwiązanie oszczędzające miejsce w naszych wnętrzach. Najczęstszą formą zabudowy tego typu to szafy wnękowe, w przedpokojach, szafki pod schodami lub szafki pod oknem. Przestrzeń we wnęce możemy dowolnie zaprojektować i wykorzystać np. na ubrania, buty, art chemiczne.

Proponujemy różne systemy otwierania drzwi:
Pod względem ergonomii i komfortu użytkowania drzwi przesuwne nie mają sobie równych. Pokazuje to najlepiej codzienne użytkowanie: otwarte drzwi przesuwne nie stanowią przeszkody w wąskich przejściach. Stosując je w szafkach wiszących unikamy niebezpieczeństwa uderzenia się głową o krawędź otwartych drzwiczek. Co więcej, używanie drzwi przesuwnych nie sprawia żadnych trudności: zawsze pozostają w zasięgu ręki bez uciążliwego wspinania się na palce i omijania skrzydeł.

Drzwi przesuwne idealnie spełniają wymagania, jakie obecnie konsumenci stawiają frontom meblowym: z łatwością można je otwierać i zamykać. Atut ergonomiczności płynący z liniowego ruchu drzwi przesuwnych przejawia się w niewielkiej sile, jaka potrzebna jest do ich otwarcia.

Szafy z drzwiami przesuwnymi produkujemy w systemach z prowadzeniem dolnym lub górnym w oparciu o okucia takich firm jak Hettich, Astin, Komandor, Stanley i innych.

Innym rozwiązaniem są szafy z drzwiami składanymi.
Jest to ciekawe i estetyczne rozwiązanie w miejscach o ograniczonej przestrzeni takich jak przedpokoje, korytarze czy sypialnie.
To rozwiązanie zapewnia lepszą dostępność do środka szafy niż w przypadku drzwi przesuwnych.